Prywatne badania prenatalne FMF

W Gabinetach Donna Vita każda pacjentka może wykonać prywatne badanie prenatalne zgodnie z wymogami Sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Fetal Medicine Foundation. Wszyscy lekarze wykonywujące badania prenatalne posiadąją certyfikaty Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego Sekcji USG, jak również międzynarodowe certyfikaty Fetal Medicine Foundation. Lekarze podlegają corocznym audytom oceniającym poprawność jak i dostateczną ilość wykonywanych badań prowadzonym przez Fundację Medycyny Płodowej w Londynie, jak również uczestniczą w licznych szkoleniach w dziedzinie ultrasonografii oraz medycyny prenatalnej w kraju i zagranicą.

Badanie prenatalne I-go trymestu wykonuje się w okresie 11.0-13.6 tygodnia ciąży i obejmuje ocenę parametrów ultrasonograficznych (badanie USG z pełnym opisem i dokumentacją fotograficzną) oraz pobranie krwi żylnej od przyszłej mamy celem oceny poziomu białek ciążowych – wolnej podjednostki β-HCG oraz białka PAPP-A. Wykonanie badania USG oraz testu biochemicznego ma na celu oszacowanie ryzyka wystąpienia aberracji chromosomalnej u dziecka poprzez komputerową ocenę ryzyka choroby płodu zgodnie ze standardami FMF.

Określenie ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych i wykrycie wielu wad rozwojowych we wczesnym okresie ciąży pozwala na bezpieczne prowadzenie ciąży i umożliwia podjęcie leczenia już w czasie życia płodowego. Pozwala także rodzicom dziecka przygotować się do natychmiastowego wdrożenia specjalistycznej opieki medycznej po jego urodzeniu.

Lekarzy wykonujący badania prenatalne

Dr n. med. Tomasz Mazurek
Dr n. med. Katarzyna Karwasik-Kajszczarek
Prof. dr hab. n. med. Artur Czekierdowski
Lek. med. Tomasz Gorczyca

Więcej informacji na temat badań prenatalnych, grafiku przyjęć lekarzy oraz cenniku usług uzyskasz dzwoniąc do rejestracji Gabinetów Donna Vita.