Badania genetyczne

Centrum Genetyki Medycznej GENESIS jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej specjalizującym się w diagnostyce chorób genetycznych, wad wrodzonych, niepowodzeń rozrodu i poradnictwie genetycznym. Jest to zespół doświadczonych genetyków klinicznych, cytogenetyków i biologów molekularnych. Zajmując się od wielu lat poradnictwem genetycznym, dobrze są im znane problemy naszych Pacjentów. W Centrum Genetyki Medycznej GENESIS znajdą Państwo profesjonalne poradnictwo genetyczne, szeroki zakres badań genetycznych prowadzonych w nowocześnie wyposażonych Pracowniach oraz możliwość pobrania lub przekazania materiału do badań za pomocą Gabinetów Donna Vita, które zostały autoryzowaną Jednostką Partnerską i punktem pobrań Centrum Genetyki Medycznej GENESIS.

Dla medycyny XXI wieku testy genetyczne są standardem postępowania, wspierając lekarzy w diagnostyce i leczeniu Pacjentów.

Z szerokiego panelu badań genetycznych wykonywanych W Centrum Genetyki Medycznej GENESIS zwracają naszą uwagę badania w dziedzinie ginekologii, położnictwa i perinatologii, z szczególnie:

 • Badania genetyczne u par planujących ciążę
 • Diagnostyka prenatalna: nieinwazyjne i inwazyjne testy prenatalne
 • Testy patogenów dla kobiet planujących lub będących w ciąży
 • Badania diagnostyczne w niepowodzeniach rozrodu
 • Badania genetyczne materiału z poronienia
 • Badania genetyczne predyspozycji do rozwoju raka piersi i raja jajnika
 • Badania genetyczne w nowotworach
 • Identyfikacja wirusów HPV

Z innych dziedzin medycyny Centrum Genetyki Medycznej GENESIS wykonuje badania genetyczne wykorzystywane w dziedzinie andrologii, neurologii, okulistyki, pediatrii, gastroenterologii oraz w poradnictwie lekarza rodzinnego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lekarzy i pacjentów z całego kraju, Centrum Genetyki Medycznej GENESIS rozwinął sieć jednostek partnerskich. Specjalistyczne Gabinety Ginekologiczno-Położnicze Donna Vita zostały jedyną w województwie lubelskim Jednostką Partnerską. Pacjent nie musi już przyjeżdżać osobiście do centrum badań DNA w Poznaniu. Wystarczy, by zgłosił się do naszej Jednostki współpracującej z Centrum Genetyki Medycznej GENESIS na pobranie krwi, która zostanie przesłana bezpośrednio do laboratorium w Poznaniu. Również w Gabinetach Donna Vita pacjent odbierze wynik badania wraz z czytelnym i jasnym opisem dokonanym przez najlepszych w swojej dziedzinie lekarzy specjalistów genetyki klinicznej.

Partnerski Punkt Pobrań CGM GENESIS to miejsce, w którym:

 • od Pacjentów pobierana jest krew lub wymaz z jamy ustnej na badania genetyczne
 • pobrany materiał (krew, wymaz z jamy ustnej, wymaz z szyjki macicy, materiał po poronieniu)
 • można pobrać bezpłatne zestawy do pobrania materiału

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy Pacjentów na bezpośrednio do Centrum Genetyki medycznej GENESIS:

CENTRA GENETYKI MEDYCZNEJ GENESIS
UL. GRUDZIENIEC 4, 60-601 POZNAŃ
www.genesis.pl
INFOLINIA
601 305 306